ul. Strzelecka 3, Opole 608 57 66 99 rejestracja@klinikamedest.pl Wt - Pt 10:00 - 18:00

MEDYCYNA ESTETYCZNA

NICI PROMOITALIA HAPPY LIFT REVITALIZING

Starzenie skóry to proces stopniowo zmniejszający możliwości równowagi wewnątrzustrojowej. To proces ciągły i nieodwracalny, z którym walczymy przy pomocy zarówno medycyny estetycznej jak i chirurgii plastycznej. Niezależnie jak dobre są nasze geny, skóra każdego z nas ostatecznie traci elastyczność, zmieniają się jej proporcje i zmniejsza napięcie. Cały czas szukamy najskuteczniejszego sposobu zatrzymania procesu starzenia.
Na polskim rynku medycznym pojawiły się wchłanialne nici o nazwie First Lift. Ich substancja czynną jest polidioksanon (PDO). W Polsce nici PDO First Lift dostępne są od 2013 roku, dzięki firmie Croma-Pharma. Posiadają one certyfikat bezpieczeństwa CE i mogą być stosowane na terenie całej Unii Europejskiej.

Polidioksanon jest substancją, której działanie zostało potwierdzone w licznych badaniach klinicznych. W trakcie tych badań stwierdzono między innymi, że pobudza on w tkankach proces neokolagenazy – stymuluje produkcję nowego kolagenu – czyli białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymuluje on fibroblasty, powodując pobudzenie syntezy elastyny- białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. Również w badaniach in vitro wykazano, że polidiokasanon stymuluje syntezę naturalnego kwasu hialuronowego. Ta wszechstronność stymulacyjna polidiaksonu początkowo pozwoliła na zastosowanie tej substancji głównie w szwach skórnych i podskórnych w chirurgii plastycznej, ginekologii, urologii i okulistyce. Trzy lata temu metoda ta została zastosowana w medycynie estetycznej.

Każda nić polidioksanonu to silne syntetyczne włókno składające się z jednego lub dwóch skręconych stałych włókien, które po pewnym czasie ulegają rozpuszczeniu w tkance. Każda nić umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzamy ją w określone okolice skóry twarzy, szyi, dekoltu, biustu, pośladków, brzucha czy też nóg. Nić może być umieszczona na igle w dwojaki sposób: spiralnie lub liniowo. Technika wprowadzania nici opiera się na naturalnych liniach napięcia skóry, co daje efekt zbliżony do liftingu i dodatkowo jest metoda bardzo prostą.Efekt wizualny po wprowadzeniu nici w tkankę jest natychmiastowy, co daje Pacjentowi ogromną satysfakcję. Dzięki bogatym mechanizmom naprawczym i stymulującym polidioksanonu skóra po wprowadzeniu nici PDO staje się jędrniejsza, elastyczniejsza i lepiej nawilżona. Niemniej jednak właściwy proces neokolagenezy rozpoczyna się po 10-14 dniach i wówczas efekty zaczynają być efektami trwałymi. Proces utrzymywania się nici w organizmie trwa do 7-8 miesięcy, a otrzymane efekty są widoczne ‘gołym okiem’ przez ok. 2 lata.

Do tej pory na rynku pojawiły się następujące rodzaje nici PDO:

 • First Lift – cienka nitka do poprawy struktury, gęstości i elastyczności delikatnej skóry.
 • First Lift Screw – nitka przeznaczona do silniejszej stymulacji grubszej skóry.
 • First Lift Barb 4D ( zastąpiła stosowane do tej pory First Lift Barb) – nitka z haczykami w czterech wymiarach, stąd nazwa nici. Dodatkowo nić jest dużo grubsza od tradycyjnej nici PDO, co maksymalizuje efekt liftingu

Wskazania do zabiegu:

Nici First Lift polecane są pacjentom już od 30. roku. Wskazanie do zabiegu stanowi utrata jędrności i napięcia skóry i zmiana owalu twarzy. Doskonale sprawdzają się do podnoszenia podbródka, brwi, zmiany konturu linii policzków i żuchwy. Pacjentom, którym zależy na poprawieniu wyglądu innych partii ciała, zaleca się użycie tradycyjnych nici PDO.

Zalety zabiegu First Lift:nici pdo

 • natychmiastowy efekt liftingu utrzymujący się nawet do 1,5 roku,   
 • szybki i bezbolesny zabieg,
 • bezpieczeństwo zabiegu – brak nacięć i blizn,
 • brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu,
 • nici są całkowicie wchłaniane przez organizm,
 • możliwość powtórzenia procedury,
 • brak widoczności i wyczuwalności nici.

Przed zabiegiem:

 • Nie zaleca się stosowania aspiryny min. 1 tydzień przed zabiegiem
 • Ograniczenie nikotyny i kofeiny (zmniejszenie ryzyka wystąpienia siniaków)

Po zabiegu

Na twarzy może pojawić się delikatna opuchlizna. Jednak wszelkie skutki uboczne powinny zaniknąć po około 24 godzinach. Zaleca się nie dotykanie miejsc implantacji nici oraz nie wykonywanie nadmiernych ruchów mimicznych, przez około 3-4 dni. W tym okresie nie powinno się również mocno malować lub intensywnie wcierać kremów. Dla zmniejszenia wysiłku żuchwy i całej twarzy, poleca się spożywanie pokarmów płynnych lub bardzo miękkich. Do codziennych czynności, można powrócić po około 15 dniach. Do intensywnego wysiłku fizycznego po około 35 dniach. Pacjent nie ma żadnych blizn po zabiegu, nie występuje również żadne krwawienie, czy też możliwość uszkodzenia nerwów. Należy unikać intensywnej ekspozycji na słońce przez okres ok 4 tygodni + chronić skórę kremem z wysokim filtrem

Przeciwwskazania do zabiegu

 • ciąża, okres karmienia piersią,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • niewyrównana cukrzyca,
 • tendencje do powstawania bliznowców,
 • aktywne zakażenia okolicy zabiegu,
 • choroba nowotworowa,
 • infekcje wirusowe (opryszczka),
 • choroby drobnoustrojowe (np. katar).

medycyna estetyczna

home01   ul. Strzelecka 3, Opole

open  Wt - Pt 10:00 - 18:00

Nasza strona korzysta z ciasteczek w celu zapewnienia usług na najwyższym poziomie zgodnie z obowiązującymi regulacjami i przepisami prawa. Więcej przeczytasz na stronie Polityka prywatności