ul. Strzelecka 3, Opole 608 57 66 99 rejestracja@klinikamedest.pl Wt - Pt 10:00 - 18:00

MEDYCYNA ESTETYCZNA

STYMULATORY TKANKOWE

Ujędrnianie skóry to obecnie jeden z najczęstszych zabiegów medycyny estetycznej wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Łączy w sobie zrównoważone podejście do chęci zatrzymania oznak upływu wieku i jednocześnie uzyskania maksymalnie naturalnego efektu. Starzenie się skóry to proces dynamiczny, na który składa się szereg czynników wewnątrz i zewnątrzpochodnych (czytaj więcej w artykule „starzenie się skóry”), prowadzących do zmniejszenia integralności struktury skóry właściwej i degradacji kolagenu. Kolagen stanowi główną macierz podporową dla zdrowej skóry i warunkuje zachowanie jej jędrności i elastyczności.  Z wiekiem dochodzi do zmniejszenia i fragmentacji włókien kolagenowych, co widzimy na skórze jako zmarszczki, wiotkość skóry i atrofia (stopniowe ścieńczenie skóry właściwej).  Zmiany te pogorszają nasz wygląd, a co za tym idzie, samopoczucie psychiczne. Ujędrnianie skóry stało się zatem jednym z największych wyzwań dla współczesnej medycyny estetycznej, a firmy farmaceutyczne prześcigają się w wprowadzaniu na rynek coraz to nowszych preparatów i urządzeń służących stymulacji fibroblastów i produkcji kolagenu oraz składników macierzy pozakomórkowej. W Klinice Medest stawiamy na naturalne i zrównoważone podejście do piękna i medycyny estetycznej, stąd kładziemy duży nacisk na zabiegi z zakresu medycyny regeneracyjnej z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych:

  • osocze bogatopłytkowe,
  • fibryna bogatopłytkowa,
  • mezoterapia wykorzystująca stymulatory tkankowe takie jak polinukleotydy, oligopeptydy, hydroksyapatyt wapnia, kwas hialuronowy nieusieciowany, kompleksy aminokwasów polikaprolakton, nukleotydy, atelokolagen, kwas polimlekowy,
  • zabiegi z użyciem energii świetlnej lasera CO2,
  • zabiegi z użyciem plazmy, zabiegi wykorzystujące własny tłuszcz i komórki macierzyste (lipotransfer).

 

Wszystkie te zabiegi łączy jedna cecha: zdolność do stymulowania syntezy włókien kolagenowych. Różnorodność substancji czynnych stwarza szerokie możliwości zastosowania i doboru preparatu do różnych problemów skóry. Biostymulatory tkankowe możemy zastosować w celu ujędrnienia i nawilżenia skóry, w celu wypełnienia zmarszczek, modelowania twarzy, zagęszczenia i odbudowy objętości, redukcji blizn. Każdy zabieg prowadzi do kontrolowanej odpowiedzi zapalnej czego efektem jest powstanie nowego kolagenu (neokolagenoza). Cały proces neokolagenozy trwa od 2-4 tygodni, stąd efekty pojawiają się stopniowo i są naturalne. Kolejne zabiegi (najczęściej 3-4 zabiegów co 3 tygodnie) podtrzymują biostymulację tkankową i zwiększają długotrwałe zagęszczenie skóry.

Zastosowanie produktów stymulujących produkcję kolagenu oraz terapie łączone stanowią obecnie najbardziej pożądaną przez pacjentki i pacjentów koncepcję w medycynie estetycznej, stawiającej przede wszystkim na naturalność i na poprawę jakości skóry.

mezoterapia

 

medycyna estetyczna

home01   ul. Strzelecka 3, Opole

open  Wt - Pt 10:00 - 18:00

Nasza strona korzysta z ciasteczek w celu zapewnienia usług na najwyższym poziomie zgodnie z obowiązującymi regulacjami i przepisami prawa. Więcej przeczytasz na stronie Polityka prywatności