ul. Strzelecka 3, Opole 608 57 66 99 rejestracja@klinikamedest.pl Wt - Pt 10:00 - 18:00

MEDYCYNA ESTETYCZNA

NICI APTOS

Aptos to szeroka gama nici liftingujących, dostosowanych do poszczególnych obszarów twarzy i ciała. Oferują unikalne możliwości korygowania opadających fałdów skórnych, typowo: chomików, podbródka oraz opadających policzków, brwi. Nowe bioabsorbowalne nici wykonane sa z kaprolaktamu, a czas ich wchłaniania wynosi 360 dni. Jednym ze składników nici jest kwas polimlekowy (l-lactic), który dodatkowo wywołuje efekt odmładzający, aktywując natruralną rewitalizację skóry i spowalniając procesy starzenia. Aptos to bardzo dobre rozwiązanie dla osób rozważających chirurgiczny lifting twarzy, ale obawiających się dużego zabiegu.

Zabiegi mogą wykonywać tylko certyfikowani lekarze APTOS! www.aptos.pl

Zabieg:


Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowymi polega na podskórnym wprowadzeniu poprzez pojedyncze punkty wkłucia odpowiedniego typu nici Aptos w celu utworzenia silnie podtrzymującego szkieletu. Opracowanie całej twarzy trwa około 30-40 minut. Efekty utrzymując się nawet do 3 lat wprzypadku nici rozpuszczalnych , do 5 lat w przypadku nici stałych. Bezpieczeństwo stosowania produktów z linii Aptos jest osiągane poprzez zastosowanie wchłanianego materiału, o właściwościach nie tylko liftingujących, ale także biorewitalizujących.

Obszary zabiegowe:

 • uniesienie brwi,
 • „chomiki”-opadające fałdy skóry żuchwy,
 • linie marionetki- opadające kąciki ust,
 • linia żuchwy zlewająca się z szyją,
 • podbródek- podwieszenie opadających tkanek,
 • korekcja kształtu nosa,
 • odstające małżowiny uszne.

Zalecenia:

 • W ciągu 24 godz od wykonania zabiegu zaleca się zimne okłady. Przez kilka dni należy powstrzymać się od picia gorących napojów, nagryzania dużych kęsów pokarmów, od żucia masaży i innych zbiegów intensywnie rozgrzewających ( np. sauna). Przez 2-3 tygodni po zabiegu należy ograniczyć wysiłek fizyczny i spontaniczną mimikę twarzy. Należy stosować się ściśle do zaleceń lekarskich i wyznaczonych terminów kontroli.
 • Okres rekonwalescencji – trwa średnio ok 2 tyg. W tym okresie mogą wystąpić asymetria, obrzęk , siniaki zgrubienia, krwiaki, zaciągnięcia skóry. Niektóre objawy mogą utrzymywać się dłużej, stopniowo zmniejszając swoja intensywność ( wyczuwalne zgrubienie, obrzęk limfatyczny).

Efekty zabiegu:

Efekt liftingu widoczny jest od razu po zabiegu, natomiast wyraźną odnowę skóry zauważymy dopiero po 2-3 miesiącach.
Przez najbliższe kilka dni efekt zabiegu nie jeszcze ostateczny, ponieważ zakłócony będzie przez obrzęk lub krwiaki. Dopiero po ich ustąpieniu i wchłonięciu będziemy cieszyć się pełnym efektem, który będzie się jeszcze polepszał wskutek działania rewitalizującego skórę. Trwałość efektu wynosi od 3 do 5 lat, w zależności od wybranych nici, aplikacji oraz indywidualnych cech tkanki. Nici można łączyć z wieloma innymi terapiami medycyny estetycznej, jak np. wypełniacze i materiały biostymulujące.

Gama produktów Aptos i zastosowania:

 • Aptos Excellence – bardzo dobre nici, dające świetne efekty dużego liftingu twarzy. W opakowaniu 10 sztuk
 • Aptos Spring Soft – doskonałe nici z funkcjonalnością sprężyn, do liftingu dolnej części twarzy i okolicy kącików ust,
 • Aptos Thread 2G – nici z pętlą, szczególnie dobre do odtwarzania policzków. Nici posiadają mikrowypustki stabilizujące w tkance, obustronnie zakończone igłą. Mocny i trwały lifting. Zakładane z jednego wkłucia. W opakowaniu 2 nici.
 • Aptos Needle 2G – długa 50 cm nić, umożliwia wykonywanie pod skórą pętli, co daje szczególnie stabilne mocowanie. Nić łącząca się z dwoma igłami w ich środkowych punktach. Wprowadzane pod skórę jednocześnie, przez jeden punkt wkłucia. W opakowaniu 2 komplety nici, domyślnie po jednej na policzek lub żuchwę.
 • Aptos Elegance – podstawowe i skuteczne nici z mikrowypustkami, do liftingu twarzy, szyi, podbródka. Nici w kaniulach – prowadnicach. Opakowanie 2x 7 sztuk.
 • Aptos Nano Spring – niewielkie nici ułożone w sprężynkę, bardzo dobre do korekty opadających kącików ust oraz zmarszczek marionetek, nie ograniczając przy tym mimiki twarzy.
 • Aptos Nano Vitis – niewielkie nici do aplikacji w obszary skóry o dużej mimice, jak np. pod oczami oraz w kurze łapki.
 • Aptos Wire – do podcinania blizn, zarówno niewielkich twarzy, jak i dużych, np. pooperacyjnych brzucha. Pozwala wyrównać powierzchnię skóry wciąganą przez zrosty z położoną głębiej tkanką UWAGA: RODZAJ I ILOŚĆ NICI DOBIERA LEKARZ W CZASIE KONSULTACJI PRZED ZABIEGIEM

aptosha

medycyna estetyczna

home01   ul. Strzelecka 3, Opole

open  Wt - Pt 10:00 - 18:00

Nasza strona korzysta z ciasteczek w celu zapewnienia usług na najwyższym poziomie zgodnie z obowiązującymi regulacjami i przepisami prawa. Więcej przeczytasz na stronie Polityka prywatności