ul. Strzelecka 3, Opole 608 57 66 99 rejestracja@klinikamedest.pl Wt - Pt 10:00 - 18:00

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Skóra na dłoniach nie jest wyposażona w gruczoły łojowe, ma bardzo cienką tkankę tłuszczową i jest pozbawiona ochronnej warstwy natłuszczająco-nawilżającej. Zmniejszająca się ilość tkanki podskórnej powoduje nadmiar skóry, a z  wiekiem naczynia krwionośne, ścięgna i kości są coraz bardziej widoczne. Dodatkowo w miarę upływu lat pojawiają się przebarwienia, typu melasma, które również dodają naszym dłoniom wieku. Ponadto dłonie starzeją się również z powodu używania detergentów, nadmiernego moczenia w wodzie, działania promieni słonecznych ( fotostarzenie) , działania szkodliwych czynników atmosferycznych i braku systematycznej pielęgnacji. Jednocześnie dłonie mają to do siebie, że można je bardzo łatwo odmłodzić, nawet o 20–30 lat. Jeśli chcesz mieć piękne i zadbane dłonie, skorzystaj z naszych wskazówek.  Lekarz medycyny estetycznej dobierze odpowiednie zabiegi w zależności od dominujących u ciebie objawów, takich jak m.in. wiotkość i szorstkość skóry, przebarwienia czy zanik tkanki podskórnej. W ramach kuracji odmładzających najczęściej stosuje się kwas hialuronowy ,  stymulatory tkankowe  (np. hydroksyapatyt wapnia, autokolagen , osocze bogatopłytkowe), laseroterapię lub Plasmage. Powyższe zabiegi przywracają właściwe napięcie skóry, wyrównuje koloryt naskórka i pozwalają odbudować zanikające włókna kolagenowe. Podczas zabiegu lekarz medycyny estetycznej wstrzykuje w naskórek substancje regenerujące, głównie kwas hialuronowy. Docierają one bezpośrednio do wnętrza skóry, zwiększając ich działanie odmładzające. Urazy powstałe po nakłuciach igłą pobudzają skórę do regeneracji, a  fibroblasty produkują większe ilości kolagenu i elastyny. Skóra staje się wyraźnie młodsza, elastyczna i gładka, a proces starzenia zostaje spowolniony. Efekty zabiegu widoczne są od razu po jego wykonaniu, ale najlepsze rezultaty można osiągnąć, wykonując serię zabiegów w odstępach co 2-4 tyg.

Old and young holding hands on light background, closeup

Nie należy tez zapominać o codziennej pielęgnacji skory dłoni. Dbaj o ręce tak, jak o każdy fragment ciała wystawiony na działanie promieni słonecznych – zabezpieczaj je, stosując kremy z filtrami. Unikaj kontaktu z detergentami, nie narażaj dłoni na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Gdy masz przesuszoną skórę rąk, smaruj dłonie preparatami nawilżającymi. Jeśli wykonujesz pracę wymagającą noszenia rękawiczek, używaj rękawiczek winylowych lub nitrylowych, ponieważ nie powodują one przesuszenia skóry. 

medycyna estetyczna

home01   ul. Strzelecka 3, Opole

open  Wt - Pt 10:00 - 18:00

Nasza strona korzysta z ciasteczek w celu zapewnienia usług na najwyższym poziomie zgodnie z obowiązującymi regulacjami i przepisami prawa. Więcej przeczytasz na stronie Polityka prywatności