ul. Strzelecka 3, Opole 608 57 66 99 rejestracja@klinikamedest.pl Wt - Pt 10:00 - 18:00

NUCLEOFILL - lifting na poziomie komórkowym

NUCLEOFILL to preparat do głębokiej odnowy i biostymulacji skóry twarzy, szyi , dłoni i ciała  oparty na bazie naturalnych polinukleotydów. Polinukleotydy to małe fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, występujące we wszystkich organizmach. Polinukleotydy mają zdolność przestrzennego przyłączania dużej ilości cząsteczek wody, zwiększając nawilżenie tkankowe, wpływają także na wzrost liczby i aktywność fibroblastów, czyli najważniejszych komórek odpowiedzialnych za ciągłą odbudowę wielu składników skóry. Stymulacja fibroblastów prowadzi do wytwarzania kolagenu typu 1 oraz elastyny, najważniejszym elementów odpowiedzialnych za elastyczność i jędrność skóry. Ponadto maja działanie antyoksydacyjne – wymiatające „ wolne rodniki” oraz hamują fotostarzenie
NUCLEOFILL jest innowacyjnym zabiegiem, który wykorzystując dobroczynne właściwości polinukleotydów, działa na trzech poziomach, pobudzając skórę do odbudowy.

Trzy mechanizmy działania zabiegu NUCLEOFILL Opole:    

 • LIFTING– stymulowanie procesu wytwarzania kolagenu typu I i elastyny, co powoduje zagęszczenie skóry i jej uniesienie,
 • DZIAŁANIE ANTYOKSYDACYJNE oraz eliminowanie wolnych rodników które powstają na skutek wielu różnych czynników takich jak silny, długotrwały stres, palenie papierosów, oddychanie zanieczyszczonym powietrzem, duży wysiłek fizyczny, intensywne opalanie się, nieodpowiednia dieta,
 • GŁĘBOKIE NAWILŻENIE- wiązanie przez polinukleotydy wody i zapewnienie długotrwałego nawodnienia macierzy pozakomórkowej, dzięki czemu skóra staje się nawilżona, jędrna i elastyczna.

Wskazania do zabiegu NUCLEOFILL Opole:

NUCLEOFILL ze względu na różnorodność protokołów zabiegowych można wykonać u wszystkich pacjentów – niezależnie od wieku i rodzaju skóry. Można go stosować jako profilaktykę oraz jako zabieg „naprawczy” i anti-aging.

Wskazaniami do zabiegu są:  utrata elastyczności  i objawy starzenia, skóra odwodniona, niedotleniona, pozbawiona blasku, wymagająca dogłębnego nawilżenia, narażona na stres oksydacyjny. Terapię wykorzystuje się również w celu redukcji rozstępów i blizn.

Przebieg zabiegu NUCLEOFILL Opole:

Zabieg przeprowadzany jest przez lekarza przy użyciu kaniuli lub igły. Ponieważ produkt jest stymulatorem należy go podawać w głębokie warstwy skóry właściwej. Stężenie preparatu dobiera się indywidualnie w zależności od regionu poddawanego zabiegowi i rodzaju skóry.

NUCLEOFILL występuje w trzech stężeniach stężeniach polimeryzowanych nukleotydów:

 • NUCLEOFILL SOFT PLUS- 7,5 mg/ml                                                                        
 • NUCLEOFILL MEDIUM -20mg/ml
 • NUCLEOFILL STRONG – 25mg/ml

Procedura nie jest bolesna-znieczulenie nie jest konieczne. Podczas zabiegu odczuwalne jest lekkie mrowienie i rozpieranie. Przez 2-3 dni w obszarze zabiegowym może wystąpić zaczerwienienie, swędzenie, delikatny obrzęk i tkliwość.
Produkt jest całkowicie naturalny i bezpieczny. Nie zawiera substancji o działaniu uczulającym.

Protokuł zabiegowy NUCLEOFILL Opole:

Biostymulacja skóry polega na stymulowaniu jej własnych możliwości regeneracyjnych – odnowa skóry następuje dzięki zachodzeniu naturalnych procesów. W przypadku produktów będących biostymulatorami, efekt potęguje się w czasie a terapia wymaga serii zabiegów. NUCLEOFILL zazwyczaj zaleca się w serii 3-4 zabiegów co 15-30, a następnie zabieg „przypominający”, podtrzymujący efekty terapii co 4 do 6 miesięcy. Tak jak w przypadku innych zabiegów biostymulacyjnych, rezultaty narastają z czasem w miarę wykonywania kolejnych zabiegów. Jest to związane z następującą systematyczną przebudową i regeneracją skóry.

Przeciwskazania do zabiegu:

 • ciąża i laktacja
 • aktywne choroby autoimmunologiczne
 • schorzenia ogólnoustrojowe niewyrównane
 • aktywna choroba nowotworowa
 • iniekcje skóry, aktywna opryszczka.
medycyna estetyczna

home01   ul. Strzelecka 3, Opole

open  Wt - Pt 10:00 - 18:00

Nasza strona korzysta z ciasteczek w celu zapewnienia usług na najwyższym poziomie zgodnie z obowiązującymi regulacjami i przepisami prawa. Więcej przeczytasz na stronie Polityka prywatności