ul. Strzelecka 3, Opole 608 57 66 99 rejestracja@klinikamedest.pl Wt - Pt 10:00 - 18:00

BLEFAROPLASTYKA PLAZMOWA

Co to jest blefaroplastyka plazmowa?

Jest to niechirurgiczna metoda redukcji opadających powiek. W czasie tego zabiegu dochodzi do redukcji nadmiaru fałdu powiek, a przez efekt napięcia i zagęszczenia wiotkiej skóry dochodzi do jej uniesienia ( efekt liftingu).

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, przy użyciu urządzenia w którym zastosowano unikalną technologię plazmy. Generator plazmy nie powoduje stanu zapalnego otaczających tkanek, ani krwawienia, gdyż w przeciwieństwie do wykorzystywanych w wielu salonach kosmetycznych iskrowników elektrycznych, urządzenie generuje zimna plazmę.

Jak działa zabieg?
Milisekundowe impulsy plazmy wpływają na powierzchnię skóry, tworząc punkty sublimacji, w celu obkurczenia skóry i pozbycia się nadmiaru tkanki. Dodatkowo fala plazmowa wytwarza efekt cieplny w przylegających tkankach, tworząc prawidłowe warunki naturalnych czynników wzrostu dla nowego kolagenu i procesu regeneracji skóry.

Jakie efekty uzyskujemy po zabiegu?
Po zabiegu skóra powiek jest wyraźnie zagęszczona i zregenerowana. Efekt opadających powiek zostaje zmniejszony, co przejawia się w młodszym i bardziej otwartym spojrzeniu. Dzięki pobudzeniu naturalnych czynników wzrostu i regeneracji tkanek skóra poprawia się jeszcze do kilku tygodni po zabiegu.

Dla kogo dedykowany jest zabieg?
Plazma powiek dedykowana jest osobom, które widzą pierwsze objawy starzenia się skóry wokół oczu i na powiekach, cierpiącym z powodu asymetrii oczu, przepuklin tłuszczowych oraz nadmiaru wiotkiej skóry tzw. „opadającej powieki”, osobom, które z różnych względów nie kwalifikują się na chirurgiczną korektę.

Ile zabiegów jest potrzebnych?
W zależności od stanu wyjściowego wiotkości skóry wokół oczu bądź od stopnia nasilenia opadających powiek wykonujemy od 1 do 3 zabiegów.

Lekarz prowadzący:
Urszula Wojciechowska Pawlik1
lek. Urszula Wojciechowska-Pawlik
lekarz specjalista otolaryngolog i medycyny estetycznej
medycyna estetyczna

home01   ul. Strzelecka 3, Opole

open  Wt - Pt 10:00 - 18:00

Nasza strona korzysta z ciasteczek w celu zapewnienia usług na najwyższym poziomie zgodnie z obowiązującymi regulacjami i przepisami prawa. Więcej przeczytasz na stronie Polityka prywatności