ul. Strzelecka 3, Opole 608 57 66 99 rejestracja@klinikamedest.pl Wt - Pt 10:00 - 18:00

TERAPIA KOLAGENOWA

Bioaktywny kolagen - przełom w bioregeneracji i ujędrnianiu skóry

Zdrową, młodą i jędrną skórę zawdzięczamy głównemu jej budulcowi, którym jest kolagen. Niestety z wiekiem jego produkcja spada, włókna stają się coraz słabsze, a nasza skóra mniej elastyczna. Po 25 roku życia zaczynamy tracić aż 1,5% kolagenu rocznie, czego efektem jest powstanie pierwszych zmarszczek. Istnieje kilkanaście typów kolagenu.

Egzogenny kolagen to bezpieczny preparat do biostymulacji tkankowej do podawania śródskórnego,który nie wywołuje skutków ubocznych. Stymuluje on produkcję nowych fibroblastów , które odpowiadają za produkcję własnego kolagenu typu III. Egzogenny kolagen przeznaczony jest do regeneracji i odbudowy skóry,przywróceniu jej gęstości i sprężystości, wygładzeniu zmarszczek, redukcji rozstępów i blizn zanikowych redukcji. Dzięki terapii egzogennym kolagenem skóra staje się młodsza nawet o kilka lat!

Wskazania:

  • wspomaganie biorewitalizacji skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni,
  • regeneracja tkanki łącznej skóry właściwej (tworzy optymalne warunki fizjologiczne do wytwarzania nowego kolagenu),
  • zmniejszenie oznak starzenia się skóry,
  • poprawa elastyczności skóry.

Przebieg

Zabieg egzogennym kolagenem jest mało inwazyjny i nie wymaga długiej rekonwalescencji. Po zabiegu w miejsc wkłucia może pojawić się obrzęk, zaczerwienienie, tkliwość, swędzenie, ale objawy te utrzymują się maksymalnie do kilku dni.
Całkowita kuracja składa się z 2 do 4 zabiegów w zależności od zaleceń lekarza oraz stanu skóry pacjentki, a pierwsze efekty są widoczne już po 7-14 dniach. Po tym czasie widać różnicę w elastyczności i gęstości skóry. Efekt utrzymuje się od 12-18 m-cy.

Jedna ampułka wystarczy żeby objąć zabiegiem skórę twarzy, szyi, dekoltu i dłoni .
Nie zaleca się po zabiegu Linerase stosować laseroterapii, peeligów chemicznych ani dermabrazji.

Lekarz prowadzący:
Urszula Wojciechowska Pawlik1
lek. Urszula Wojciechowska-Pawlik
lekarz specjalista otolaryngolog i medycyny estetycznej
medycyna estetyczna

home01   ul. Strzelecka 3, Opole

open  Wt - Pt 10:00 - 18:00

Nasza strona korzysta z ciasteczek w celu zapewnienia usług na najwyższym poziomie zgodnie z obowiązującymi regulacjami i przepisami prawa. Więcej przeczytasz na stronie Polityka prywatności