ul. Strzelecka 3, Opole 608 57 66 99 rejestracja@klinikamedest.pl Wt - Pt 10:00 - 18:00

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Mezoterapia igłowa to metoda, podczas której wprowadzamy śródskórnie substancje aktywne ( kw. hialuronowy, osocze bogato płytkowe, kolagen, kompleksy witamin , aminokwasy, minerały, biopeptydy), które błyskawicznie wpływają na jej przebudowę. Zabieg mezoterapii poprawia kondycję skóry, napina ją, nawilża, spłyca zmarszczki i redukuje niedoskonałości. Dzięki tej technice wszystkie aktywne budulce zostają wprowadzone w głąb skóry na odpowiednią głębokość, a nie jak w przypadku dermokosmetyków wchłaniają się mniej lub bardziej przez naskórek.mezoterapia

 

Obecnie zabieg mezoterapii jest stosowany głównie w regeneracji skóry, jej odmłodzeniu, redukcji cellulitu i rozstępów. Cały proces jest w pełni bezpieczny, a dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego w postaci kremu znieczulającego, niemal bezbolesny. Terapii poddawane są praktycznie wszystkie obszary ciała, jednak najbardziej popularne miejsca to twarz, dekolt i szyja oraz skóra głowy.

Twarz
Twarz to obszar najczęściej podawany mezoterapi igłowej. Odpowiednio wykonany zabieg powoduje stymulację własnych fibroblastów do produkcji kolagenu, a przez to do zagęszczenia i nawilżenia skóry. Bardzo dobre i szybkie efekty uzyskuje się szczególnie u osób ze skórą delikatną , odwodnioną , dojrzałą i ze skórą z pierwszymi oznakami starzenia. Do mezoterapii skóry twarzy polecamy taie proparaty jak Teyosal RI, osocze bogatopłytkowe, fibrynę bogatopłykową Aquashine, Aquashine Ptx.


Oczy
Coraz więcej zainteresowania zyskują także zabiegi mezoterapii igłowej pod oczy. Szczególnie chętnie wykonują je osoby, którym przeszkadzają tzw. „worki” pod oczami. W trakcie terapii w skórę podaje się małe dawki substancji leczniczych, które sprawiają, że jest ona odmłodzona i pozbawiona cieni pod oczami, które tak wiele Pań uważa za defekt. Tu polecamy osocze bogato płytkowe, fibrynę bogatopłytkową, Aquashine, Restylane Skinboosters .


Szyja i dekolt
Kolejny, obok twarzy, obszar najczęściej poddawany zabiegowi mezoterapii. Dzięki niemu zostaje poprawiona elastyczność i odżywienie skóry. Nowa jakość cery widoczna jest już po pierwszym z nich. Stosowane preparaty - takie jak w mezoterapii skóry twarzy.


Skóra głowy
Mezoterapie igłową stosuje się, także na skórze głowy . Jest jednym z najbardziej skutecznych zabiegów leczących i zapobiegających problemowi łysienia zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Szczególnie polecana jest dla osób cierpiących na łysienie plackowate oraz androgenowe, związane ze zmianami hormonalnymi. Jej wykonanie przywraca prawidłowe krążenie w skórze głowy, które pobudza wzrost nowych mieszków włosowych. W terapii skóry głowy wykorzystuje sie osocze bogato płytkowe, biopetydy ( dr Cyj) i kwas hialuronowy, wzbogacony w aminokwasy i minerały.


Przebieg zabiegu
Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym - dobrze jest przybyć na zabieg ok 30 min wcześniej, aby efekt przeciwbólowy był jak najlepszy.

Przed zabiegiem nie wolno stosować leków rozrzedzających krew i przeciwpłytkowych ( np. Acard, Polocard).
Mezoterapię wykonujemy w serii około 3 zabiegów co 2-3 tygodnie, w zależności od stanu skóry i oczekiwanego efektu. Następnie polecamy 1-2 zabiegi co pół roku.

Zalecenia po zabiegu
Po mezoterapii unikamy wysiłku fizycznego, zalecamy pić co najmniej 2 l wody niegazowanej, obowiązuje zakaz ekspozycji na słońce, kąpieli w basenie, sauny. Na skórę twarzy polecamy zastosować jeden z kremów przyśpieszających gojenie i wchłanianie siniaków ( Auriderm XO, Cebelia Baume L.C.E).

Lekarz prowadzący:
Urszula Wojciechowska Pawlik1
lek. Urszula Wojciechowska-Pawlik
lekarz specjalista otolaryngolog i medycyny estetycznej
medycyna estetyczna

home01   ul. Strzelecka 3, Opole

open  Wt - Pt 10:00 - 18:00

Nasza strona korzysta z ciasteczek w celu zapewnienia usług na najwyższym poziomie zgodnie z obowiązującymi regulacjami i przepisami prawa. Więcej przeczytasz na stronie Polityka prywatności