ul. Strzelecka 3, Opole 608 57 66 99 rejestracja@klinikamedest.pl Wt - Pt 10:00 - 18:00

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Mezoterapia igłowa to metoda, podczas której wprowadzamy śródskórnie substancje aktywne ( kw. hialuronowy, osocze bogato płytkowe, kolagen, kompleksy witamin , aminokwasy, minerały, biopeptydy), które błyskawicznie wpływają na jej przebudowę. Zabieg mezoterapii poprawia kondycję skóry, napina ją, nawilża, spłyca zmarszczki i redukuje niedoskonałości. Dzięki tej technice wszystkie aktywne budulce zostają wprowadzone w głąb skóry na odpowiednią głębokość, a nie jak w przypadku dermokosmetyków wchłaniają się mniej lub bardziej przez naskórek.mezoterapia

 

Obecnie zabieg mezoterapii jest stosowany głównie w regeneracji skóry, jej odmłodzeniu, redukcji cellulitu i rozstępów. Cały proces jest w pełni bezpieczny, a dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego w postaci kremu znieczulającego, niemal bezbolesny. Terapii poddawane są praktycznie wszystkie obszary ciała, jednak najbardziej popularne miejsca to twarz, dekolt i szyja oraz skóra głowy.

Twarz
Twarz to obszar najczęściej podawany mezoterapi igłowej. Odpowiednio wykonany zabieg powoduje stymulację własnych fibroblastów do produkcji kolagenu, a przez to do zagęszczenia i nawilżenia skóry. Bardzo dobre i szybkie efekty uzyskuje się szczególnie u osób ze skórą delikatną , odwodnioną , dojrzałą i ze skórą z pierwszymi oznakami starzenia.


Oczy
Coraz więcej zainteresowania zyskują także zabiegi mezoterapii igłowej pod oczy. Szczególnie chętnie wykonują je osoby, którym przeszkadzają tzw. „worki” pod oczami. W trakcie terapii w skórę podaje się małe dawki substancji leczniczych, które sprawiają, że jest ona odmłodzona i pozbawiona cieni pod oczami, które tak wiele Pań uważa za defekt.


Szyja i dekolt
Kolejny, obok twarzy, obszar najczęściej poddawany zabiegowi mezoterapii. Dzięki niemu zostaje poprawiona elastyczność i odżywienie skóry. Nowa jakość cery widoczna jest już po pierwszym z nich. Stosowane preparaty - takie jak w mezoterapii skóry twarzy.


Skóra głowy
Mezoterapie igłową stosuje się, także na skórze głowy . Jest jednym z najbardziej skutecznych zabiegów leczących i zapobiegających problemowi łysienia zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Szczególnie polecana jest dla osób cierpiących na łysienie plackowate oraz androgenowe, związane ze zmianami hormonalnymi. Jej wykonanie przywraca prawidłowe krążenie w skórze głowy, które pobudza wzrost nowych mieszków włosowych. W terapii skóry głowy wykorzystuje sie osocze bogato płytkowe, biopetydy ( dr Cyj) i kwas hialuronowy, wzbogacony w aminokwasy i minerały.


Przebieg zabiegu
Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym - dobrze jest przybyć na zabieg ok 30 min wcześniej, aby efekt przeciwbólowy był jak najlepszy.

Przed zabiegiem nie wolno stosować leków rozrzedzających krew i przeciwpłytkowych ( np. Acard, Polocard).
Mezoterapię wykonujemy w serii około 3 zabiegów co 2-3 tygodnie, w zależności od stanu skóry i oczekiwanego efektu. Następnie polecamy 1-2 zabiegi co pół roku.

Zalecenia po zabiegu
Po mezoterapii unikamy wysiłku fizycznego, zalecamy pić co najmniej 2 l wody niegazowanej, obowiązuje zakaz ekspozycji na słońce, kąpieli w basenie, sauny. Na skórę twarzy polecamy zastosować jeden z kremów przyśpieszających gojenie i wchłanianie siniaków ( Auriderm XO, Cebelia Baume L.C.E).

Lekarz prowadzący:
Urszula Wojciechowska Pawlik1
lek. Urszula Wojciechowska-Pawlik
lekarz specjalista otolaryngolog i medycyny estetycznej
medycyna estetyczna

home01   ul. Strzelecka 3, Opole

open  Wt - Pt 10:00 - 18:00

Nasza strona korzysta z ciasteczek w celu zapewnienia usług na najwyższym poziomie zgodnie z obowiązującymi regulacjami i przepisami prawa. Więcej przeczytasz na stronie Polityka prywatności