ul. Strzelecka 3, Opole 608 57 66 99 rejestracja@klinikamedest.pl Wt - Pt 10:00 - 18:00

WOLUMETRIA TWARZY

 

Z upływem czasu owal naszej twarzy ulega nieubłagalnym zmianom. Dochodzi do resorbcji tkanki tłuszczowej, resorbcji kości, zmian starzeniowych skóry, która poprzez utratę jędrności i elastyczości, poddaje się grawitacji. W efekcie pojawiają się niechciane „chomiki”, worki pod oczami, nierówny profil, zapadnięte policzki , skronie. Owalwolumeyria twarzy zostaje zaburzony, a my czujemy się starsi i mniej atrakcyjni. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów, które mogą poprawić wolumetrię  czyli odpowiednią  symetrię i objętość twarzy. 

Wolumetria twarzy - co to znaczy?

Słowo wolumetria odnosi się do zmiany rysów twarzy i oznacza potrzebę odbudowania objętości twarzy, jednak w powszechnym rozumieniu słowo to często występuje właśnie jako nazwa zabiegu – „voluma „. W czasie zabiegu modelowania wolumetrycznego podkreślamy główne punkty podparcia twarzy takie jak łuki brwiowe, kości jarzmowe, policzki,  uzupełniamy ubytki lub obszary zapadnięte, wyrównujemy linie żuchwy i podbródka, możemy poddać wolumetrii nos, usta, brodę, skronie, u mężczyzn okolicę żwaczy.

Osoby, które chcą poprawić owal twarzy, odtworzyć odpowiednią symetrię oraz wymodelować podbródek i policzki, mogą zdecydować się na miękki lifting (bez użycia skalpela) w czasie którego możemy użyć kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia, żel agarazowy lub przeszczep własnego tłuszczu (lipotransfer). Miękki lifting pozwala uzyskać prawidłowe proporcje i zadbać o odpowiednią symetrię twarzy oraz spłycić bruzdy. Po zabiegu twarz ma nie tylko ładniejszy kształt, ale też skóra staje się bardziej napięta i lepiej nawilżona.

Przebieg zabiegu :

Przed zabiegiem  wymagana jest zawsze konsultacja z lekarzem, na której przeprowadzana jest dokładna ocena proporcji twarzy. Następnie za pomocą igły lub kaniuli (miękkiej, tępo zakończonej igły) w odpowiednich miejscach wprowadzany jest kwas hialuronowy, własny tłuszcz lub inny wypełniacz. Dzięki niemu można nadać tkankom miękkim właściwą objętość. Pierwsze efekty zabiegu są widoczne niemal od razu, a pełne rezultaty pojawiają się ok. miesiąc po zabiegu . Efekty miękkiego liftingu utrzymują się od 1 do 2 lat. Zabieg nie jest bolesny, choć podczas niego może być odczuwalny lekki dyskomfort i uczucie rozpierania.

Wolumetria tłuszczem

W celu poprawy rysów twarzy i zyskania młodszego wyglądu można przeprowadzić także przeszczep tkanki tłuszczowej czyli lipotransfer. Zabieg polega na pobraniu tłuszczu z wybranej części ciała ( najczęściej brzucha) i przeszczepienie w okolice twarzy. Zabieg nie jest bolesny, gdyż w miejsce wyznaczone do odsysania tkanki tłuszczowej - liposukcji podaje się znieczulenie, a także specjalny płyn obkurczający naczynia krwionośne. Tłuszcz jest odpowiednio przygotowywany do przeszczepienia przez oczyszczenie, delikatne  odwirowanie. Czas trwania zabiegu to zwykle około 90 minut, a rekonwalescencji ok. 7 - 14 dni. Efekty po przeszczepie tkanki tłuszczowej są bardziej subtelne, wyraźniejsze zmiany można uzyskać używając kwas hialuronowy lub inny wypełniacz.

Lekarz prowadzący:
Urszula Wojciechowska Pawlik1
lek. Urszula Wojciechowska-Pawlik
lekarz specjalista otolaryngolog i medycyny estetycznej

medycyna estetyczna

home01   ul. Strzelecka 3, Opole

open  Wt - Pt 10:00 - 18:00

Nasza strona korzysta z ciasteczek w celu zapewnienia usług na najwyższym poziomie zgodnie z obowiązującymi regulacjami i przepisami prawa. Więcej przeczytasz na stronie Polityka prywatności