ul. Strzelecka 3, Opole 608 57 66 99 rejestracja@klinikamedest.pl Wt - Pt 10:00 - 18:00

KONCHOPLASTYKA

Konchoplastyka- zmniejszenie małżowin nosowych dolnych

Małżowiny nosowe dolne to struktury bocznej ściany nosa. Przewlekłe stany zapalne błony śluzowej nosa i zatok (alergiczny i niealergiczny nieżyt nosa, przewlekłe stosowanie kropli obkurczających, przewlekłe narażenie na czynniki drażniące- dym tytoniowy, kurz, pyły) sprzyjają przerostowi tkanek w obrębie małżowin nosowych, co w konsekwencji wiedzie do zaburzenia drożności nosa, zaburzeniu powonienia, nasilenia zmian zapalnych zatok , zapaleniom trąbek słuchowych, garda, krtani a także chrapaniu i bezdechom sennym.

W przypadku przerostu małżowin nosowych wykonuje się zabieg konchoplastyki, czyli zmniejszenia wielkości małżowin nosowych dolnych, dzięki któremu uzyskuje się poprawę drożności nosa, poprawę węchu, a nawet zmniejszenie ilości wydzieliny z nosa, czyli kataru. Zabieg konchoplastyki może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, za pomocą noża elektrochirurgii, radiofali, shavera, bądź noża chirurgicznego. Techniki elektrochirurgiczne polegają na podgrzaniu zawartości komórek, co prowadzi do odparowania wody. Ciepło wywołuje koagulację i zanik zatok żylnych, co prowadzi do zwłóknienia i bliznowacenia warstwy podśluzówkowej , a w konsekwencji do obkurczenia małżowin nosowych.

  • Czas zabiegu ok 20 min.
  • Po zabiegu zakłada się opatrunki do nosa na 1-2 doby w celu zahamowania krwawienia.
  • Zabieg przeprowadzony jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, po zabiegu nie jest wymagana hospitalizacja.

Lekarz prowadzący:
foto1
lek. Urszula Wojciechowska-Pawlik
lekarz specjalista otolaryngolog i medycyny estetycznej
medycyna estetyczna

home01   ul. Strzelecka 3, Opole

open  Wt - Pt 10:00 - 18:00

Nasza strona korzysta z ciasteczek w celu zapewnienia usług na najwyższym poziomie zgodnie z obowiązującymi regulacjami i przepisami prawa. Więcej przeczytasz na stronie Polityka prywatności