ul. Strzelecka 3, Opole 608 57 66 99 rejestracja@klinikamedest.pl Wt - Pt 10:00 - 18:00

HYMENOPLASTYKA

Hymenoplastyka, czyli rekonstrukcja błony dziewiczej, polega na zszyciu strzępków pozostałych po przebiciu błony.


Błona dziewicza (z greckiego hymen) to cienka fałdka błony śluzowej, znajdująca się u wejścia do pochwy. Ma kształt pierścieniowaty, z niewielkim otworem pośrodku. Zwykle pozostaje nienaruszona do momentu pierwszego stosunku. Bywa jednak, że nie jest w pełni wykształcona, albo zostanie uszkodzona – na przykład na skutek aktywności fizycznej, zabiegu medycznego, badania lekarskiego, stosowania tamponów czy masturbacji. Odtworzenie błony dziewiczej umożliwia ginekologia plastyczna, a zabieg nosi nazwę hymenoplastyki.

Zabieg najczęściej wykonywany jest z powodów religijnych, kulturowych bądź etnicznych. Obecność błony dziewiczej oznacza niewinność i w niektórych krajach, głównie arabskich, jest warunkiem za mąż pójścia. Obecnie jednak nie tylko muzułmanki korzystają z hymenoplastyki, przeprowadza się ją również u kobiet w przypadku wad pochwy, u kobiet, które zostały zgwałcone zanim odbyły inicjację seksualną, a także na życzenie pacjentki.

Przebieg zabiegu:
Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, trwa 30-50 min. W tym samym dniu pacjentka opuszcza klinikę.

Lekarz prowadzący:
foto6
lek. med. Michał Skrzypulec
specjalista położnictwa i ginekologii
medycyna estetyczna

home01   ul. Strzelecka 3, Opole

open  Wt - Pt 10:00 - 18:00

Nasza strona korzysta z ciasteczek w celu zapewnienia usług na najwyższym poziomie zgodnie z obowiązującymi regulacjami i przepisami prawa. Więcej przeczytasz na stronie Polityka prywatności