ul. Strzelecka 3, Opole 608 57 66 99 rejestracja@klinikamedest.pl Wt - Pt 10:00 - 18:00

MODELOWANIE WARG SROMOWYCH WIĘKSZYCH

Rewitalizacja / powiększanie warg sromowych większych kwasem hialuronowym.

U kobiet u których stwierdzono niedostateczne nawilżenie sromu ze współistniejącymi podrażnieniami lub bez oraz u kobiet ze skłonnością do częściowego lub całkowitego zaniku warg sromowych większych ginekologia estetyczna ma do zaproponowania zabieg powiększenia i odbudowy utraconej objętości za pomocą kwasu hialuronowego Desirial /Desirial Plus

Desirial jest preparatem zarejestrowanym do stosowania w okolicach intymnych u kobiet, w celu przywrócenia pożądanego wyglądu i funkcjonalności warg sromowych większych oraz nawilżenia błony śluzowej pochwy.

Jaki jest powód powstania suchości pochwy?
Suchość pochwy i sromu może wystąpić u kobiet w każdym wieku wskutek przyjmowania różnych leków lub jako objaw towarzyszący menopauzie, zwłaszcza w przypadku niestosowania hormonalnej terapii zastępczej.Podczas menopauzy następuje spadek produkcji estrogenu co prowadzi do obniżenia aktywności fibroblastów i skutkuje postępującym zanikiem skóry właściwej. Jest to powodem zaniku podściółki tłuszczowej warg większych co powoduje proces zanikowy w obrębie skóry i tkanek sromu. Błona śluzowa pochwy jak i skóra całego ciała staje się sucha i traci elastyczność.
Należy pamiętać, że wargi sromowe odgrywają bardzo ważna rolę w codziennym funkcjonowaniu kobiety m.in. w zapobiegają otarciom sromu podczas noszenia obcisłej odzieży, uprawiania różnych sportów a zmiany w ich obrębie powodują znaczny dyskomfort kobiety.

Wskazania do zastosowania preparatu Desirial:

  • suchość pochwy, brak właściwego nawilżenia (w okresie menopauzy lub w związku z przyjmowaniem niektórych leków: środków przeciwpsychotycznych i antydepresyjnych, izotretynoiny);
  • podrażnienia sromu i pochwy, wywołujące dyskomfort i swędzenie;
  • atrofia warg sromowych większych;
  • asymetria warg sromowych większych;
  • uczucie napięcia i pieczenia okolic intymnych;
  • nawracające podraznienia okolic intymnych, szczególnie w przypadku występowania atrofii warg sromowych większych, które wtedy niedostatecznie chronią wargi sromowe mniejsze przed mechanicznymi urazami, szczególnie u kobiet aktywnych sportowo.

Przeciwwskazania do zabiegu Desirial:
Zabiegu Desirial Plus nie należy wykonywać u kobiet ciężarnych lub przeziębionych. Przeciwwskazaniem do wykonania procedury są także: opryszczka, zmiany skórne w obrębie sromu oraz stan zapalny sromu.

Przebieg i efekty zabiegu Desirial Plus:
Zabieg Desirial Plus jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i dla większości pacjentek jest całkowicie bezbolesny .W przypadku rewitalizacji warg sromowych większych, preparat Desirial zostaje wprowadzony do warg sromowych za pomocą specjalnej kaniuli o średnicy 1-2 mm. Kwas hialuronowy zawarty w preparacie Desirial wypełnia i modeluje wargi sromowe, poprawia objętość oraz nawilżenie skóry sromu, a także pozwala na wymodelowanie warg sromowych np. przy ich asymetrii. Efekt zabiegu pojawia się natychmiast i utrzymuje się od roku do dwóch lat.

Po zastosowaniu kwasu hialuronowego w okolice intymne kobiety zauważają wiele pozytywnych zmian:

  • znikają przykre objawy, takie jak suchość i swędzenie pochwy;
  • skóra okolic intymnych staje sie mocniejsza, bardziej jędrna i elastyczna;
  • aktywność fizyczna (zwłaszcza jazda na rowerze i fitness) przestaje powodować bolesne otarcia i inne urazy mechaniczne;
  • jakość życia seksualnego poprawia się.

Po zabiegu Desirial Plus przez 1-2 tygodnie pacjentka powinna unikać czynności, które wiążą się z dużym naciskiem na okolice krocza, takich jak jazda konna lub jazda na rowerze.

Lekarz prowadzący:
dr Micha Skrzypulec
lek. med. Michał Skrzypulec
specjalista położnictwa i ginekologii
medycyna estetyczna

home01   ul. Strzelecka 3, Opole

open  Wt - Pt 10:00 - 18:00

Nasza strona korzysta z ciasteczek w celu zapewnienia usług na najwyższym poziomie zgodnie z obowiązującymi regulacjami i przepisami prawa. Więcej przeczytasz na stronie Polityka prywatności