Z wiekiem kobiety zaczynają odczuwać coraz więcej dolegliwości w okolicach intymnych. Jest to związane z utratą jędrności i uwodnienia tkanek, przez co skóra warg sromowych staje się coraz bardziej wiotka. Kobiety skarżą się na problemy z elastycznością oraz suchością śluzówki w okolicach intymnych, którym towarzyszy podrażnienie okolic intymnych, infekcje i poczucie dyskomfortu. Oprócz tego dochodzi do obniżenia samooceny i pogorszenie jakości współżycia seksualnego. Powyższe przypadłości obserwują u siebie zarówno kobiety w okresie menopauzalnym i po menopauzalnym, jak i młodsze – po porodach naturalnych. Aby przeciwdziałać tym problemom pacjentka może skorzystać w Klinice Medest z zabiegu laserowej rewitalizacja sromu.
Laserowa rewitalizacja warg sromowych to zabieg przeprowadzany przez lekarza ginekologa posiadającego odpowiednie umiejętności i doświadczenie w tym zakresie z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 Smaxel. Polega on na obkurczeniu wiązką lasera włókien kolagenowych skóry warg sromowych oraz regenerację tkanek głębiej położonych. W rezultacie stają się one ujędrnione, bardziej sprężyste i wyraźnie odmłodzone. Skóra okolic intymnych staje się bardziej elastyczna i nawilżona, tym samym staje się bardziej odporna na otarcia. Poddanie się rewitalizacji warg sromowych laserem frakcyjnym CO2 poprawia także satysfakcję seksualną pacjentek. Można go połączyć z laserową rewitalizacją pochwy co dodatkowo zmniejsza inne problemy intymne takie jak suchość pochwy, wysiłkowe nietrzymanie moczu, brak satysfakcji seksualnej w czasie współżycia.
Przebieg zabiegu:
W Klinice Medest zabieg laserowej rewitalizacji warg sromowych jest przeprowadzany zawsze po kwalifikacji przez lekarza ginekologa. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym za pomocą kremu znieczulającego i trwa około 30-40 min.
W okresie rekonwalescencji zaleca się wzmożoną higienę intymną i brak kontaktów seksualnych, a także zakaz kąpieli w wannie, korzystania z basenu i jacuzzi przez ok 10 dni.
Przeciwwskazania do zabiegu:
-nieprawidłowy wynik cytologii
-nowotwory
-infekcje pochwy i sromu
-ciąża lub karmienie piersią
-uszkodzenie naskórka w okolicy zabiegowej