ul. Strzelecka 3, Opole 608 57 66 99 rejestracja@klinikamedest.pl Wt - Pt 10:00 - 18:00

GINEKOLOGIA ESTETYCZNA

LASEROWA REWITALIZACJA WARG SROMOWYCH

Z wiekiem kobiety zaczynają odczuwać coraz więcej dolegliwości w okolicach intymnych. Jest to związane z utratą jędrności i uwodnienia tkanek, przez co skóra warg sromowych staje się coraz bardziej wiotka. Kobiety skarżą się na problemy z elastycznością oraz suchością śluzówki w okolicach intymnych, którym towarzyszy podrażnienie okolic intymnych, infekcje i poczucie dyskomfortu. Oprócz tego dochodzi do obniżenia samooceny i pogorszenie jakości współżycia seksualnego. Powyższe przypadłości obserwują u siebie zarówno kobiety w okresie menopauzalnym i po menopauzalnym, jak i młodsze – po porodach naturalnych. Aby przeciwdziałać tym problemom pacjentka może skorzystać w Klinice Medest z zabiegu laserowej rewitalizacja sromu.

Laserowa rewitalizacja warg sromowych to zabieg przeprowadzany przez lekarza ginekologa posiadającego odpowiednie umiejętności i doświadczenie w tym zakresie z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 Smaxel. Polega on na obkurczeniu wiązką lasera włókien kolagenowych skóry warg sromowych oraz regenerację tkanek głębiej położonych. W rezultacie stają się one ujędrnione, bardziej sprężyste i wyraźnie odmłodzone. Skóra okolic intymnych staje się bardziej elastyczna i nawilżona, tym samym staje się bardziej odporna na otarcia. Poddanie się rewitalizacji warg sromowych laserem frakcyjnym CO2 poprawia także satysfakcję seksualną pacjentek. Można go połączyć z laserową rewitalizacją pochwy co dodatkowo zmniejsza inne problemy intymne takie jak suchość pochwy, wysiłkowe nietrzymanie moczu, brak satysfakcji seksualnej w czasie współżycia.

Przebieg zabiegu:

W Klinice Medest zabieg laserowej rewitalizacji warg sromowych jest przeprowadzany zawsze po kwalifikacji przez lekarza ginekologa. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym za pomocą kremu znieczulającego i trwa około 30-40 min.

W okresie rekonwalescencji zaleca się wzmożoną higienę intymną i brak kontaktów seksualnych, a także zakaz kąpieli w wannie, korzystania z basenu i jacuzzi przez ok 10 dni.

Przeciwwskazania do zabiegu:

-nieprawidłowy wynik cytologii

-nowotwory

-infekcje pochwy i sromu

-ciąża lub karmienie piersią

-uszkodzenie naskórka w okolicy zabiegowej

medycyna estetyczna

home01   ul. Strzelecka 3, Opole

open  Wt - Pt 10:00 - 18:00

Nasza strona korzysta z ciasteczek w celu zapewnienia usług na najwyższym poziomie zgodnie z obowiązującymi regulacjami i przepisami prawa. Więcej przeczytasz na stronie Polityka prywatności