ul. Strzelecka 3, Opole 608 57 66 99 rejestracja@klinikamedest.pl Wt - Pt 10:00 - 18:00

GINEKOLOGIA ESTETYCZNA

LASEROWE USUWANIE BLIZN PO CIĘCIU CESARSKIM

Blizna po cesarskim cięciu jest źródłem dyskomfortu wielu Pań. U części kobiet dochodzi do wytworzenia w miejscu cięcia przerosłej i twardej tkanki – bliznowca, który z czasem może ściemnieć, pozostawiając „smutną pamiątkę” po porodzie. Moment narodzin dziecka pozostaje do końca życia w pamięci każdej mamy. Coraz częściej porody odbywają się drogą cięcia cesarskiego, co wiąże się z przecięciem skóry brzucha i powstania blizny.

Na szczęście medycyna estetyczna przychodzi w tej kwestii z pomocą, proponując całą paletę zabiegów, które skutecznie redukują bliznę po cesarce.

Szczegóły zabiegu

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów usunięcia blizny po cesarskim cięciu jest laser frakcyjny. Zabieg laseroterapii polega na przeprowadzeniu kontrolowanych mikro uszkodzeń skóry.

Światło laserowe odparowuje zwłókniałą tkankę jednocześnie pobudzając skórę do produkcji nowego kolagenu i elastyny. W efekcie starą tkankę zastępuje nowa, zdrowa.

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Jest mało inwazyjny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym.  Po zabiegu laseroterapii może występować zaczerwienienie skóry, które szybko ustępuje.

Kiedy efekty?

Najlepsze efekty uzyskuje się we wczesnym etapie tworzenia się blizny, tj. po 6-8 tygodniach. W niektórych przypadkach wymagane jest powtórzenie zabiegu 2-3 krotnie.

medycyna estetyczna

home01   ul. Strzelecka 3, Opole

open  Wt - Pt 10:00 - 18:00

Nasza strona korzysta z ciasteczek w celu zapewnienia usług na najwyższym poziomie zgodnie z obowiązującymi regulacjami i przepisami prawa. Więcej przeczytasz na stronie Polityka prywatności