ul. Strzelecka 3, Opole 608 57 66 99 rejestracja@klinikamedest.pl Wt - Pt 10:00 - 18:00

DIETETYK

Dlaczego tak trudno schudnąć po czterdziestce?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego w miarę upływu lat, przybywa im kilogramów. Spożywają te same posiłki, co wcześniej, ich tryb życia też nie uległ zmianie, a jednak z roku na rok zauważają u siebie przyrost masy ciała. Jest to całkowicie naturalne zjawisko i nie ma się czym martwić. W miarę upływu lat nasza przemiana materii ulega zwolnieniu. Proces ten rozpoczyna się u niektórych już przed dwudziestym rokiem życia. U każdego oczywiście proces ten przebiega inaczej, lecz zwykle w okolicach czterdziestych urodzin zaczynamy zdawać sobie z tego sprawę.

fat woman, fat belly, chubby, obese woman hand holding excessive belly fat with measure tape, woman diet lifestyle concept

Dodatkowym powodem przybierania na wadze jest też zmiana gospodarki hormonalnej – mniejsza jest produkcja estrogenu i progesteronu, a także leptyny, która odpowiada za hamowanie apetytu. Aktywność fizyczna też zwykle jest niższa niż u młodszych osób.

Należy jednak pamiętać, że im wcześniej zmieni się nawyki żywieniowe, tym lepsze przyniesie to efekty – lepiej zacząć, kiedy nadprogramowych kilogramów jest pięć, niż kiedy ta ilość zostanie podwojona. Nie trzeba też bać się diety – dobry dietetyk jest w stanie tak dostosować sposób żywienia, żeby nie był on przeszkodą w codziennym życiu i żeby dieta nie była męcząca.

medycyna estetyczna

home01   ul. Strzelecka 3, Opole

open  Wt - Pt 10:00 - 18:00

Nasza strona korzysta z ciasteczek w celu zapewnienia usług na najwyższym poziomie zgodnie z obowiązującymi regulacjami i przepisami prawa. Więcej przeczytasz na stronie Polityka prywatności