ul. Strzelecka 3, Opole 608 57 66 99 rejestracja@klinikamedest.pl Wt - Pt 10:00 - 18:00

LARYNGOFIBEROSKOPIA

Krtań jest elementem dróg oddechowych i jednocześnie narządem głosu Wszelkie zmiany w obrębie tego narządu, a zwłaszcza utrzymująca się ponad trzy tygodnie chrypka, dolegliwości bólowe czy trudności w przełykaniu powinny być wskazaniem do wizyty u laryngologa.

Obecnie badaniu krtani złotym standardem jest laryngofiberoskopia- badanie za pomocą giętkiego fiberoskopu zbudowany jest z półsztywnego kabla światłowodowego oraz kamerki. Wprowadza się go przez nos do krtani, a następnie ocenia się za pomocą kamerki górne drogi oddechowe, a w szczególności wszystkie piętra krtani: nagłośnię, fałdy głosowe, zachyłki gruszkowate, okolicę pod krtaniową i wejście do tchawicy. Za pomocą fiberoskopu można oglądać krtań w warunkach fizjologicznych- w czasie oddychania i fonacji.

Badanie laryngofiberoskopowe jest bezbolesne, gdyż to przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym z pomocą spray ‘u z Lignocainą i trwa kilka minut

Wskazania do badania:

- przedłużająca się chrypka

- diagnostyka różnicowa zmian patologicznych krtani (polipy, guzki śpiewacze, niedomykalność strun głosowych, brodawczaki, leukoplakia, zmiany po radioterapii, uczucie ciała obcego, rak krtani)

- kontrola leczenia onkologicznego

- niepokój onkologiczny u osób obciążonych wywiadem rodzinnym raka krtani

- ciało obce gardła dolnego lub krtani

- okresowa kontrola narządu krtani u ludzi palących papierosy (1/rok)

medycyna estetyczna

home01   ul. Strzelecka 3, Opole

open  Wt - Pt 10:00 - 18:00

Nasza strona korzysta z ciasteczek w celu zapewnienia usług na najwyższym poziomie zgodnie z obowiązującymi regulacjami i przepisami prawa. Więcej przeczytasz na stronie Polityka prywatności