ul. Strzelecka 3, Opole 608 57 66 99 rejestracja@klinikamedest.pl Wt - Pt 10:00 - 18:00

NASOFIBEROSKOPIA

Nos to pierwszy narząd naszego układu oddechowego. Jego budowa i uchodzących do niego zatok obocznych nosa to bardzo skomplikowany system połączeń jam oraz struktur chrzęstnych i kostnych. Nos pełni wiele funkcji- ale podstawową jest funkcja oddechowa- a więc przepływ powietrza przez jamy nosa do kolejnych pięter układu oddechowego i równoczesne nawilżanie, oczyszczanie, ocieplanie powietrza oraz zmiana przepływu z laminarnego w turbulentny. Poza tym nos jest także narządem powonienia i częściowo smaku, współuczestniczy z zatokami w tworzeniu głosu, a jako najbardziej wystająca część twarzoczaszki stanowi „zderzak przedni „przy urazach głowy i nosa. Nie możemy zapomnieć także o funkcji estetycznej - nos stanowi jeden z głównych elementów twarzy, który rzutuje na nasz wygląd. Dlatego, gdy któraś z tych funkcji zostaje zachwiana i dochodzi do objawów niedrożności nosa, zaburzenia węchu, uczucie ciała obcego w nosie, spływu wydzieliny, bólu, podkrwawiania lub po prostu zaburzenia estetycznego ważna jest szybka reakcja i zgłoszenie się na badanie do laryngologa na dokładną ocenę nosa.

Lekarz laryngolog po zebraniu wywiadu przystępuje do oceny nosa. Badanie obejmuje ocenę nosa zewnętrznego i wewnętrznego. Obecnie poza badaniem za pomocą wziernika do dokładniejszej oceny struktur wewnętrznych nosa dysponujemy w Klinice Medest endoskopem sztywnym i giętkim. Za jego pomocą możemy wykonać:

  • oceny jam nosowych, prawidłowości błony śluzowej,
  • ocena drożności nosa
  • ocena stopnia skrzywienia przegrody nosowej
  • stwierdzenie obecności zmian patologicznych w jamach nosowych lub w ujściach zatok (polipy, brodawczaki, zmiany podejrzane nowotworowo)
  • ocena przerostu małżowin nosowych
  • oceny pooperacyjnej nosa i drożności zatok,

Badanie endoskopowe nosa wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym.

medycyna estetyczna

home01   ul. Strzelecka 3, Opole

open  Wt - Pt 10:00 - 18:00

Nasza strona korzysta z ciasteczek w celu zapewnienia usług na najwyższym poziomie zgodnie z obowiązującymi regulacjami i przepisami prawa. Więcej przeczytasz na stronie Polityka prywatności